Vítejte na webu o historii Hrejkovic    

Hrejkovice jsou malá vesnice v jižních Čechách poblíž Milevska, skoro na dohled Orlíka a Zvíkova. S těmito historickými objekty je úzce spjata i historie vsi. Jak šla léta, ves patřila chvíli k tomu panství, chvíli k onomu, nějakou dobu byla i v držení Milevského kláštera. Historie je to úplně obyčejná, podobná všem okolním obcím. Stránky o historii Hrejkovic jsou zaměřeny na historii méně dávnou, pro mě zajímavější, starou max. 150 let. cílem stránek je hlavně porovnat vzhled vesnice dříve a dnes, ukázat, jak lidé bydleli a jak bydlí dnes. Přeji příjemné prohlížení :)

 

Popisy některých domů jsou doplněny dobovými fotografiemi, které jsem posbírala po starousedlících. Pokud by někdo z návštěvníků stránek měl jakékoliv staré fotky Hrejkovic, které nejsou na těchto stránkách, budu moc ráda, když bude ochotný půjčit mi je k oscanování a ev. zveřejnění na těchto stránkách. 

Novinky

24.06.2011 21:51
Tak jsem se po dlouhé době dostala k tomu, abych přidala něco nového na stránky. Koukněte k č.p. 68 U Čunátů, přibyla nová fotka z roku 1945.
08.04.2011 11:44
Tak jsem se konečně dostala k tomu, abych začala doplňovat současnou podobu jednotlivých stavení. Snažím se fotit z podobných míst, jako fotografové přede mnou. Po delším přemýšlení (fakt jsem o tom hodně přemýšlela!) přidávám současné fotky v černobílé podobě, aby lépe vynikly změny a barevnost...
05.02.2011 13:57
Vložila jsem novou rubriku - vzpomínky Hrejkováků. Jako první se tu objevily vzpomínky rozpomínky úžasného člověka, pana Jana (Jeňýka) Pikouse.
31.01.2011 11:19
Přidala jsem plán použitý pro stavbu domu č.p. 82 - Havlíčkovi. Zajímalo by mě, jestli byl dům podle tohoto plánu skutečně postaven a úpravy byly provedeny až později? Je vidět, že ze dvora dům plánu úplně neodpovídá...
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Anketa

Měli byste zájem o knižní podobu těchto stránek?

Ano (584)
Ne (188)

Celkový počet hlasů: 772